Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

eshtrthtr 234695

08.04.2021

Велешани го почитуваат воведениот полициски час кој трае од 20:00 до 05:00 часот. За непочитување на забраната за движење за време евидентирани се само две лица во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки.

За Уредбата за носење на лична заштита на лице евидентирани се 23 лица. Од нив 16 во Велес, четири во Кавадарци и три во Неготино.

Се апелира до сите граѓани да ги почитуваат воведените мерки од страна на Министерство за здравство, со цел да се спречи ширењето на корона вирусот.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново