Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

167886682 1386025555082897 445629643670444683 n

08.04.2021

Починати се двајца мажи лекувани во Модуларната болница, едниот на 65 годишна возраст од Велес лекуван три дена и маж на 73 годишна возраст од село Раштани, лекуван седум дена.

Битката со корона вирус ја изгубија и две жени, на 64 годишна возраст од Свети Николе и 85 годишна возраст од село Мамутчево, лекувани на Инфективно одделение.

Во моментов хоспитализирани се вкупно 100 ковид пациенти. Од кои 87 се потврдени позитивни, седум сомнителни и шест пациенти со негативен брис но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка 55 пациенти.

На Инфективно одделение се лекуваат 48 ковид пациенти, на Интерно одделение седум, во Модуларната болница вкупно 41 и на Физикална четворица.

Вчера попладне транспортиран уште еден маж на 61 годишна возраст во Приватната болница „Жан Митрев“ во Скопје.
Во текот на денешниот ден испишани се тројца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново