Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

basino selo

08.04.2021

Од страна на Итна медицинска помош, на одделот за хирургија во Општа болница Велес, вчера, околу 08:00 часот, бил донесен З.Ѓ, 52 годишен пациент во тешка општа состојба.

Тој управувајќи велосипед во Башино Село, велешко, удрил во пешакот О.И, 57 години и се здобил со тешки повреди. На местото бил изврше увид од страна на увидна екипа од Сектор за внатрешни работи Велес.

Повредениот пациент во велешката болница бил однесен со видлив крвен подлив на главата и крварење од левото уво но бил и тешко контактибилен. Поради сериозноста на повредите препратен е на Тоарилуц Скопје за понатамошен третман и доиследување.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново