Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ферари објави дека го продолжиле договорот со Кими Раиконен до крајот на 2018 година.

Во соопштението од таборот на Ферари истакнаа дека го обновиле нивниот технички и тркачки договор со Финецот.

37 годишниот возач на Ферари со тоа ќе остане петта сезона во тимот од Маранело. Претходно Кими возеше за Ферари и во сезоните 2007/08 и 2008/09.

Раиконен во моментов е на петтата позиција во генералниот пласман во Формула 1. Неговиот тимски колега, Себастијан Фетел е на првата позиција со 14 бодови предност пред Луис Хамилтон.

Договорот на Себастијан Фетел истекува по крајот на оваа година и се уште не е позната неговата иднина.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.