Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Победата на Вардар против Фенербахче и историскиот пласман во фазата по групи од Лига Европа ги крена на нозе сите. Премиерот Зоран Заев, преку својот профил на Твитер и Фејсбук наведе дека ова е голем ден за фудбалска Македонија.

„Вардар ни приреди вистинско уживање на сите и ова е голем ден за македонскиот фудбал. Честитки и за Шкендија за добрата игра и остварениот успех“, напиша Заев.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

 

Најново