Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, при вчерашната промоција на Телеком како нов партнер на репрезентативците, одговарајќи на новинарско прашање најави дека се очекува голема поддршка од трибините.

Зборувајќи на оваа тема, Мукаетов потенцираше дека има најави за голема посетеност на мечевите во Загреб, додека за втората фаза во Вараждин се соочуваме со еден проблем.

– Според најавите, на првиот натпревар со Словенија во Загреб би требало да имаме околу две илјади навивачи. Таа бројка ќе флуктуира во извесни рамки за време на натпреварите од првата фаза, но очекувам да биде на тоа ниво. Она со што е реално се соочуваме е дека во Вараждин салата има капацитет од само пет илјади седишта, па нема да има простор да ги смести сите заинтересирани, за разлика од „Арена“ во Загреб. Од друга страна, на нашите ракометари досега добро им одело на теренот во Вараждин, така што се надеваме на добри настапи и во втората фаза,- оптимистички најави Претседателот на РФМ.

Македонија игра во Загреб на 13, 15 и 17 јануари, додека за натпреварите од втората фаза се резервирани датумите 19, 21, 23 и 25 јануари, од кои еден ќе биде слободен ден зависно од пласманот во првата фаза.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.