Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

gradskistadionveles fin

Одлуката едногласно ја донесе Советот на Општина Велес, на последната седница. Советниците одлучија во годината во која се одбележува деценија од смртта на прерано починатиот голман на ФК „Борец“, Зоран Паунов. Тој е спортска велешка легенда на која особено се сеќаваат вљубениците во фудбалот во градот како и навивачите на клубот.

- Одлучивме за прв пат во Велес, на најстариот спортски објект, да да му дадеме име на современик, заслужен за големите успеси на градскиот фудбал и промотор на градот како и на својот клуб Борец во државата. Градски стадион заслужува да го носи името на Зоран Паунов - рече советникот Ненад Коциќ.

paunov fin

Велешката спортска легенда - Зоран Паунов

Градскиот стадион „Зоран Паунов“ во Велес е само еден од спортските објекти во Велес, лоцирани во центарот на градот, до градскиот парк. Стадионот располага со 2.300 седишта и теренот е послан со вештачка трева. /У.Ј

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.