Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

andreev1

Mладата тенисерка Славјанка Андреев од Велес го освои престижното трето место во категоријата јуниорки до тринаесет години на еден од најпрестижните меѓународни турнири во детски тенис во регионот Champions Bowl Србија 2019.

„Турнирот на тениските надежи” е дел од „Champions Bowl by Wilson“ серијата кој од 11 до 13 јули 2019 година се одржа на терените на тенискиот клуб Харон во Белград и е поделен во категории на учесници до 9, 10, 11 и 13 години. Турнирот се игра во вкупно 32 земји.

Oвој турнир е на ниво на Masters Champions Bowl за Србија, Црна Гора, Северна Македонија и Босна и Херцеговина, а оваа година, исто како и во претходните две, е поддржан од Тенискиот сојуз на Белград.

andreev2

На овој прв меѓународен настап, дванаесет годишната тенисерка од Велес се вбројува во редот на најталентираните тенисерки и спортски надежи во својата возраст во регионот и пошироко.

Андреев е добитник на признанието за најуспешен млад спортист на град Велес зa 2018 година.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.