Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pobednici fin

31.08.2020 

Убедливо, Драган Ванов го освои првото место на во Е 1 класата на Ендуро трката во Старо Нагоричане додека возачот Елвир Мемедов се пласираше на четвртото место. Второто место во класа Е 2 го освои возачот Синиша Николовски исто како и Дарко Андов во класата Хоби.
Трката се возеше во петокот на 28 август во Старо Нагоричане.

Во пробниот круг на трката во класата Е 1 се повреди возачот Иле Андов. Тој ја повреди раката и не учествуваше во натпреварот.

Андов беше второпласиран во класа Е 2 на првата Ендуро мото трка на теренот на велешко езеро „Младост“. Велешкиот мото клуб како минатогодишен шампион во Ендуро во Македонија и оваа година доминира во шампионатот./У.Ј

pobednici1 fin

MotoEnduro fin

SaskoVanov fin

endrutrka1 fin

MotorciklistiEndrutrka fin

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново