Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

velospdskatrka fin

01.03.2021

На државното првенство учествуваа педесет велосипедисти од 12 клубови во државата. Вчер, велосипедистите се натпреваруваа на патека долга 2,2 клометри околу Еко кампот на езерскиот брег.

Во конкуренција на педесет велосипедисти, во категоријата сениори победи велосипедистот Кирил Марковски, прв во категоријата јуниори беше Јован Митев, најдобар кадет е Немања Пауновски беше најдобар од кадетите, а мастерс Љубиша Кондов, додека во категоријата жени првото место го освои Дуња Иванова.

VeloCross3

Велосипедската трка се одржа во организација на Велосипедската федерација на Македонија и Младинскиот велосипедски клуб Велес, под покровителство на Општина Велес.

Стоилко Андреевски

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново