Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Македонските кајакари на диви води настапија на отвореното првенство во Босна и Херцеговина кое се одржа изминатиот викенд . Учество земаа четворица кајакари поточно Љубомир Спасиќ, Атанас Николовски, Виктор Миланов и Христијан Игнатов.

Во дисциплината слалом која се одржа во саботата на 15ти, во сениорска конкуренција, Атанас Николовски го освои второто место додека Љубомир Спасиќ беше трето пласиран.

Во тимско возење во сениорска категорија кајакарскиот состав Спасиќ-Николовски-Игнатов го освоија првото место.

Во јуниорска конкуренција па се натпреваруваа кајакарот Игнатов Христијан кој се пласира на третото место и кајакарот Виктор Миланов кој заврши како пети.

Во неделата,на 16 ти октомври се одржа натпревар во спуст на диви води каде учество зема само кајакарот Љубомир Спасиќ. Тој во дисциплината Спринт беше првопласиран додека во класик заврши на второто место./У.Ј

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.