Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Македонскиот селектор Раул Гонзалес нема да прави промени во составот за вечерашниот натпревар со Чешка во групата 2 на Европското првенство во ракомет кое се игра во Хрватска.

Капитенот Кире Лазаров ќе биде во тимот, но бидејќи се уште нема информација околу степенот на повредата која ја здоби на натпреварот со Шпанија, неизвесно е дали воопшто ќе се појави на теренот.

Натпреварот се игра во Вараждин од 20:30 часот, а со победа ќе ги задржиме шансите за пласман во полуфиналето.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

 

Најново