Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Македонската ракометна репрезенатција вчер убедливо со 11 разлика загуби од Данска, со што го заврши настапот на Европското првенство во Хрватска на единасетото место.

По поразот од Чешка, македонските ракометари имаа сили само за едно полувреме против Данска, во кое се држеа и беше изедначено.

Местата 11 и 12 се одредуваат според двете шестопласирани селекции во групите и нивниот број на освоени бодови. Македонија бодовно е подобра од Србија, па така, го зазема 11. место на ЕП.

Ова Европско првенство беше последната шанса на генерацијата на Кире Лазаров да се пласира на повисоко место во европскиот ракомет. На следното поголемо ракометно првенство најверојатно нашата селекција ќе има големи играчки промени.

Сепак, ова издание во Загреб покажа дека ако се има стратегија и волја за работа навистина може да се постигнат значителни спортски резултати, но и вистинско претставување на Република Македонија.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.