Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Собирот на навивачи на Ливерпул ќе се одржи во „Драма Кафе“ во Велес. На собирот, на 4 април во 19 часот, ќе присуствуваат фанови од цела Македонија со цел да го проследат првиот меч од четвртфиналниот дуел во Лигата на Шампионите меѓу Ливерпул и Манчестер Сити.

Тие освен фудбалскиот спектакл и загарантираната дружба собирот ќе го искористат и за хуманитарна акција и собирање на помош за живата фудбалска легенда Венцислав Симоновски.

Овојпат на собирот со нив заедно ќе го проследат натпреварот на Ливерпул и македонските фудбалски великани Саша Ќириќ и Панче Ќумбев кои ја прифатија поканата да бидат гости на настанот и да се дружат со македонските навивачи на Ливерпул.

„Почнете со пакување на навивачките реквизити и ве чекаме во што поголем број во Драма Кафе во Велес“, им порачаа велешките на останатите фанови на Ливерпул во Македонија.

Резервации на тел. 075/633-392 077/590-560 и 078/436- 601

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново