Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 МЕЧ ЗА ИСТОРИЈА Македонија за првпат на чекор до пласман на Европското првенство

12.11.2020

Денеска од 18.00 часот на „Динамо Арената“ во Тбилиси ќе се игра натпреварот од УЕФА Лигата на нации за пласман на наредното ЕП, битката помеѓу Грузија и Македонија.

Нашите фудбалери вечерва ќе се борат за победа која ќе ни значи прв историски настап на континенталните собири во сениорска конкуренција. Од УЕФА преку видео најавија дека вечерва изборот е Македонија или Грузија.

Им посакуваме успех на нашите фудбалски репрезентативци на вечерашниот натпревар, веруваме дека гордо, достонствено во вистинско светло ќе ја претстават својата држава, а Македонија конечно ќе има причина за славење !

 

Мите Јаначков

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново