Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Дигиталната валута биткоин доживеа нов удар откако поединечни банки забранија негово купување со кредитни картички.

Тоа доведе до нов пад на криптовалутата и тоа под 6.000 долари по единица.

Последната рестрикција која во понеделникот дојде од страна на банките само ги поплни негативните случувања кои доведоа биткоинот да се сведе на помалку од третина од највисоката достигната вредност кон крајот на минатата година.

Биткоинот рекордот од 19.511 долари го забалежа на 18 декември.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.