Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Аналитичарите споделуваат кои се петте индустрии кои ќе доживеат бум и кои се „ин“ доколку некој планира да почне бизнис.

Во последните години многу се зборува за легализација на марихуаната. Таа е дозволена за медицински цели во 29 сојузни држави на САД, а 9 целосно дозволуваат употреба на марихуаната. Во 2016 година заработката од марихуана беше 7 милијарди долари, а до 2020 година ќе изнесува 24 милијарди долари.

Благодарение на виртуалната стварност, се предвидува дека до 2021 година компаниите ќе имаат приходи од 75 милијарди долари.

Дроновите првично се користеле за воени цели, но денес се употребуваат и за достава на производи. Оваа индустрија дефинитивно има иднина.

Се отвораат агенции за инфлуенсери, а лани овој бизнис „тежел“ 10 милијарди долари, додека во 2018 година ќе има раст и за 20 проценти.

Во 2017 година криптовалутите доживејаа процут, и оние кои вложиле претходно, во декември лани имаа добра заработка, но треба да се биде внимателен.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.