Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Цените на сировата нафта продолжуваат да растат, а утрово достигнале 80 долари за барел, што е наголемо ниво од ноември 2014 година.
Растот е условен со помала испорака, а голема потрошувачка.

Аналитичарите проценуваат дека растот ќе продолжи поради неповолните геополитички движења и намалување на производството во САД.

Американската банка „Морган Стенли“ најавува дека до 2020 година барел нафта ќе биде 90 долари.

Растот е предизвикан во голем дел од кризата во односите на Блискиот исток, повлекувањето на САД од нуклеарниот договор, и порастот на побарувачката. Меѓутоа, Меѓународната енергетска агенција (ИЕА) смета дека нема да има дополнителен пораст на побарувачката и оти тоа би можело да влијае врз забавување на растот на цените.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.