Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Врвните македонски вина на Винарската визба „Тиквеш“ и бутик винарницата „Домен Лепово“ освоија две нови златни и шест сребрени медали на реномирани светски вински натпревари кои се одржуваат во Белгија и Франција.

Поконкретно, на годинешниот вински натпревар „Concurs Monddial de Bruxelles“ што се одржа во Брисел, на виното „Т’га за југ“ од бербата 2016-та му е доделен златен медал, а сребрени медали добија пет вина, и тоа: „Александрија куве (црвено)“ и „Вранец Special Selection“ од бербата 2016-та, „Темјаника Special Selection” и „Барово (бело)“ од бербата 2017-та, како и „Домен Лепово гранд куве“ од бербата во 2015-та година.

Речиси истовремено, на натпреварот „Les Citadelles du Vin 2018“ кој се одржа во Бордо, Франција, црвеното „Гранд куве“ од премиум брендот „Домен Лепово“ од бербата 2015-та е наградено со златен медал, а на „Вранец Special Selection 2016“ му е доделен сребрен медал.

На најпрестижните светски вински натпревари кои традиционално се одржуваат во првата половина од годината, вината на „Тиквеш“, досега оваа година освоија дури 50 медали и специјални признанија за квалитетот на своите врвни вина, со што најголемата домaшна винарница во светски рамки го зацврстува стекнатото реноме како најнаградувана винарница од Југоисточна Европа.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.