Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

До крајот на годината авионските карти може да поскапат до 25 отсто поради зголемената цена на горивата и услугите, предупредија челниците на авио-компаниите на годишниот собир на лидери во оваа индустрија.

Даг Паркер, извршен директор на компанијата Американ Ерлајнс предупреди дека цените на картите може да поскапат поради заштедите кои речиси сите авио-компании ги спроведуваат за да ги намалат трошоците. Тоа зголемување би изнесувало до 25 отсто во однос на сегашните цени.

Се очекува дека и горивото и даноците ќе поскапат за 7 отсто во 2018 година што ќе ги натера авио-компаниите на глобално ниво да ги зголемат цените на авио-превозот.

Џек Шелдон, кој го води сајтот Jack’s Flight Club за евтини авионкси карти советува картите секогаш да се букираат преку туристички агенции, а не авио-компании и во одредено време од годината кога цените се и за 30 отсто пониски отколку во сезона.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.