Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ohrid fin

Охриѓани и гостите од понеделник наплатата за паркинг во градот треба да ја вршат со смс пораки на телефонскиот број 144 644.

Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ соопшти дека од 2 јули почнува да се применува зонско паркирање, согласно одлуката на Советот на општина Охрид донесена на 14 јуни годинава.

– Сите граѓани на Охрид, гости и посетители ги известуваме дека од понеделник ЈП „Билјанини Извори“ ќе врши наплата на паркирањето од 7 часот и 30 минути до 03 часот секој ден од неделата. Наплатата ќе се врши преку СМС систем и тоа преку следниот телефонски кориснички број 144 644, се вели во соопштението.

За начинот на наплата корисиниците ќе може да се информираат од упатството поставено на инфо таблите на сите улици каде ќе се врши наплата.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.