Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bitkoint fin

Вредноста на криптопазарот го надмина нивото од 300 милијарди долари, биткоинот порасна на 8.200 долари, а вредноста на помалите криптовалути скокна во изминатите 48 часа.

Завчера, 25 јули, цената на биткоинот достигна 8.500 долари бидејќи дневниот обем на прометот скокна од 3 милијарди на 6 милијарди долари за само неколку часа.

Од тогаш биткоинот се намали помалку од 4 отсто и се стабилизира на 8.200 долари. Почнувајќи од 26 јули, дневниот обем на прометот на биткоинот останува под 5 милијарди долари.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново