Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

benzini fin

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи да ги зголеми цените на бензините и дизелот за 0,5 односно за 1,50 денари за литар.

Малопродажната цена на бензинот „еуросупер БС-95“ од полноќ се зголемува за 0.50 денари ќе изнесува 72,50 денати за литар.

Цената на „еуродизелот“ од 98 октани останува иста. Литар од овој бензин се продава по цена од 74 денари.

„Еуродизел(Д-Е V)“ поскапува за денар и половина и ќе чини 66 денари за литар.

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 54,50 денари за литар.

Според одлуката на регулаторот, малопродажната цена на мазутот М-1 НС од полниќ ќе изнесува 34,351 денари за килограм.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.