Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zgradanavlada fin

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека Владата работи на изнаоѓање на решение за ситуацијата со намалените државни резерви на нафтени деривати и оти нема да дозволи ситуацијата да стане алармантна.

– Нема да дозволиме состојбата да ексалира. Ја имаме информацијата и го бараме решението. Во фаза сме на подготовка на измена на Законот за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати којшто ќе треба да се усогласи со новиот текст на Законот за енергетика. Со овие измени ќе се реши проблемот- рече Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со информацијата дека Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати располага со 65 проценти од резервите.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.