Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bregzit fin

Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за брегзит.

-Велика Британија треба да организира втор референдум, изјави Барли.

Меј вчера изјави дека ќе се обиде да најде излез од ситуацијата во парламентот со барање за нови отстапки од ЕУ за ирската граница.

– Разочарана сум. Тоа не е начинот, изјави Барли за радиото Дојландфунк. Барли која има германско и британско државјанство изјави дека нацрт договорот со ЕУ нема да биде променет.

Таа додаде дека може да биде направена отстапка ако има втор референдум.

– Тоа може да ја смири ситуацијата, смета Барли.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.