Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

telekom fin

Германскиот телекомуникациски гигант „Дојче Телеком“ ја одбрани позицијата „највреден телекомуникациски бренд во Европа“.

Компанијата, исто така, е прогласена за втор највреден германски бренд во светот по „Мерцедес-Бенц“. По нив, следуваат Бе-Ем-Ве и „Фолксваген“. „Амазон“, пак, е прогласен за највреден бренд на глобално ниво, а зад него се „Епл“ и „Гугл“.

Според рангирањето на „Бренд Фајнанс Глобал 500“, „Дојче Телеком“ достигна највисока вредност на брендот во својата историја од 46,26 милијарди долари. Тоа е зголемување за 15,2 проценти во споредба со претходната година. Од неговото повторно воведување во 2008 година, вредноста на брендот континуирано расте и се зголеми за импресивни 420 проценти.

Во Македонија, највредниот европски бренд е присутен преку „Македонски Телеком“, што е дел од „Дојче Телеком Групацијата“ од 2001 година.

Секоја година „Бренд Фајнанс Глобал 500“ ги определува највредните брендови во светот. Според оваа британска консултантска фирма, рангирањето на „Дојче Телеком“ на лидерската позиција е одраз на стабилноста на стратегијата.

ФОТО: МИА

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.