Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Утрово во седум часот беа измерени температури во: -7 Берово, -4 К. Паланка, Маврово, -3 Тетово, Лазарополе, -2 Скопје – Петровец, Крушево, Прилеп, -1 Скопје – З. Рид, Куманово, Претор, 0 Дебар, Виница, Штип, Охрид, Д. Капија, 1 Струмица, 2 Гевгелија, 3 Дојран.

Во поголем дел од земјава времето е сончево со мала до умерена облачност, освен на југоисток каде утрово е облачно. Дува слаб до умерен јужен ветер.

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 14 степени.

Скопје: Слично со Тмакс=11 степени.

До вторник ќе преовладува претежно стабилно и потопло време. Од среда нашето подрачје ќе биде под влијание на неколку влажни бранови кои ќе условат променливо облачно и ветровито време со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи се очекуваат во среда, особено во западните делови, каде на планините во вечерните часови врнежите ќе бидат од снег. Во среда попладне и во четврток повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.