Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Премиерот не беше искрен, категоричен е лабурист Џон Ман.

Пратеници го повикаа премиерот на Велика Британија да “поднесе оставка веднаш” откако беше не особено искрен за профитирање од офшор компании на својот татко, пишува “Дејли Мирор”.

Премиерот конечно го призна тоа вечерва, откако со денови избегнуваше прашањето за тоа дали тој лично ја искористил инвестицискиот фонд на покојниот му татко, базиран во даночниот рај на Бахамите.

Како што соопштивме Камерон призна дека со неговата сопруга Сем поседувале илјади акции кои ги продале за 30 000 фунти само неколку недели пред да стане премиер.Признанието на Камерон предизвика бран незадоволство меѓу британските политичари.

“Камерон воопшто не беше искрен. Тој треба да поднесе оставка веднаш. Повеќето достојни луѓе не би очекувале ништо помалку “, рече британскиот лабурист Џон Ман.

“Премиерот со денови се негираше дека имал офшор фондови, но се дојде до вистината”, рече водачот на либералните демократи Тим Фаро. “За да имаат обичните даночни обврзници вера во системот, тие треба да можат да веруваат во своите лидери. Тие заслужуваат подобро од полу-вистини и квалификувани изјави “, додаде тој.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.