Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Унијата брза да испрати 30 граничари за заштита на северната граница на Грција, објави “Шпигел”.

Списанието потсетува дека во моментов во Грција има 60 000 бегалци, а во соседна Турција тие се 3 милиони. Колку Анкара е подготвена да го гпочитува миграцискиот договор меѓу Турција и ЕУ за мигрантите, е прачање на време, поради што постои ризик од повторен прилив во Грција на мигранти кои сакаат да стигнат до Северна Европа. Во соопштението се наведува дека по границата со Македонија се забележува раздвижувања на бегалци и мигранти.

Локално.мк потсетува дека миграцискиот проблем ќе биде главна тема во разговорите на пристигнатата германската канцеларка Ангела Меркел во Турција .

 

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.