Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан оцени дека 2025 година, како датум за евентуален прием на одделни кандидати од Балканот во ЕУ, е реална, но амбициозна цел.

- Претседателот на Европската комисија ја наведе, за некои кандидати, 2025 како можен датум за пристапување. Ова е реално, иако амбициозно - рече Хан во интервјуто за виенскиот дневен весник „Курир“.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново