Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

„Со американскиот потпретседател Џо Бајден разговаравме за политичкиот договор,  економијата и економската соработка, безбедносните предизвици, членството на македонија во НАТО и во Европската Унија“, изјави премиерот Никола Груевски по средбата со Бајден во Вашинготн.

Тој изјави и дека Америка е партнер на Македонија и дека таа соработка ќе продолжи и во иднина, особено на полето на влезот на Македонија во НАТО и во ЕУ. Пред средбата со Бајден, Груевски имаше средби и со Пити Сешн, претседател на законодавниот комитет на конгресот, како и со Ален Берсин, помошник секретар за национална безбедност.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново