Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За разлика од тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дека на него и останатите обвинети за насилство во Oпштина Центар им се суди само за неколку искршени прозорци, обвинителката Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите потсети дека тие се обвинети за кривично дело насилство, за кое им се заканува казна затвор од шест месеци до пет години.

-Во обвинението точно е објаснето кој обвинет за кое дело се гони. Позитивно е што почнавме со изведување докази и што слушнавме сведоштво на првиот сведок – рече Фетаи.

По денешното директно испрашување од страна на обвинителот, на следното рочиште Андреј Жерновски ќе биде вкрстено испрашуван, и од страна на одбраната. Следното судење е закажанот за 18-ти декември.

Извор: Фокус

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.