Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, в среда и во четврток (17 и 18 јануари) ќе престојува во дводневна посета на Република Македонија. Во рамки на посетата Столтенберг ќе оствари средби со државниот врв, со министри, како и со некои од претседателите на политичките партии.

Во рамки на посетата, предвидена е и заедничка прес-конференција на генералниот сСекретар, Јенс Столтенберг со претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во четврток (18.01), во 16 часот во Владата на Република Македонија.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново