Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pravda fin

И денешното рочиште за случајот “Монструм” се откажа. Овој пат причина беше отсуството на судијата Осман Шабани поради здравствени проблеми. Реагираа семејствата на жртвите со оценка дека во позадина се играат политички игри.

На денешното рочиште требаше да се слушне заштитениот сведок, кој немаше можност да се искаже ниту на претходното рочиште бидејќи Судот немаше обезбедено технички услови за покривање на лицето и модификација на неговиот глас.

Следното рочиште е закажано за 22 август.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.