Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Makron fin

За денот на независноста, францускиот претседател Емануел Макрон ќе испрати видео порака наменета за македонската јавност. Макрон е еден од европските лидери кој ќе даде свој придонес во дипломатската поддршка за Македонија.

Неговото обраќање го најави заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски, преку порака на социјалните мрежи, по средбата со францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние. Според најавите, видео пораката на Макрон ќе биде испратена утре кога се очекува и пристигнувањето на германската канцеларка, Ангела Меркел во земјава.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.