Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soncevosomalaoblacnost fin

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната температура од 17 до 26 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до шест степени, а дневната температура ќе достигне до 24 степени.

Од четврток повремено ќе има појава на мала до умерена облачност. Утрата ќе бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново