Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

utro fin

Најстудено утрово е во Берово каде е измерена температура од -3 степени и во Струмица 0 степени. Најтопло е во Дојран, 8 степени. Во Скопје, пак, се измерени 3 степени.

Во поголемиот дел од земјава времето е ведро и тивко, со појава на слаба магла, која е поизразена во Струмичката котлина. На повисоките места и на планините дува слаб ветер од југоисточен правец.

Времето денеска ќе биде сончево со мала висока облачност и со слаб, а на повисоките места и на планините умерен ветер, претежно од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.

Во Скопје, времето ќе биде претежно сончево со мала, но висока облачност и со слаб ветер претежно од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 22 степена.

Во наредните денови продолжува период на стабилно и суво време со повремено зголемување на облачноста. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла. Температуата ќе има тенденција на постепено опаѓање. В среда кон крајот на денот и в четврток ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.