Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

grckivesnici fin

„ПЈРМ: Се бара Н. Груевски – потерница за поранешниот премиер“; „Потерница за Груевски во ПЈРМ“; „Исчезнат“ поранешниот премиер на Скопје“; „Никола Груевски недостапен за органите на прогонот“; „Потерница по Никола Груевски“, се дел од насловите во електронските изданија на грчките медиуими за издадената национална потерница за пораншениот македонски премиер Никола Груевски, јави дописничката на МИА од Атина.

Речиси сите онлајн медиуми во Грција ја пренесоа веста објавена од грчката новинска агенција АНА-МПА.

-Недостапен за органите на прогонот во ПЈРМ беше до раните утрински часови, поранешниот премиер на земјата Никола Груевски, за кого полицијата издаде потерница за издржување на двегодишна казна затвор, пишува грчката новинска агенција АНА-МПА на почетокот од текстот.

Дел од грчките медиуми, веста за издадената потерница за поранешниот македонски премиер ја објавија и во синоќешните централни изданија на вестите.

Грчките медиуми потсетуваат дека Никола Груевски беше 10 години премиер, а 14 години лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

Грчките медиуми од синоќа јавуваат за потерницата по Груевски.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.