Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

snegGuriste fin

Најниска температура изутрина во седум часот е измерена во Берово, каде се регистрирани – 12 степени, по што следуваат Лазарополе со -9, Скопје Петровец и Маврово со – 8, Крива Паланка со – 7. Во Тетово, Битола, Прилеп, Демир Капија, Струмица, Куманово и Крушево се измерени -6 степени, – 5 во Скопје-Зајчев Рид, Штип, Гевгелија и Дебар, – 4 во Претор и Виница, -3 во Охрид, 0 степени во Дојран, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во Ѓуриште има четири сантиметри снег, во Берово три, а во Попова Шапка два.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.