Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kluckaDK fin

На автопатот Демир Капија-Смоквица, кај клучката Демир Капија, денеска ќе се изведуваат градежни активности за поставување индуктивни јамки, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај. Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново