Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

MK EUfin

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ќе престојуваат во работна посета на Француската Република.

За време на посетата, како што е најавено, ќе се разговара за унапредување на билатералната соработка меѓу двете земји, како и за процесот на интеграција на нашата земја во ЕУ и НАТО.

Османи и Димитров, како што информира Секретаријатот за европски прашања ќе имаат средби со државниот секретар за европски прашања во француското Министерство за надворешни работи Амели де Моншален, како и со Клеман Бон, советник за Европа во Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон.

Посетата се реализира по неодамнешната објава на Извештајот на Европската Комисија и препораката за отпочнување на преговорите на Северна Македонија со Европската Унија, а во пресрет на претстојниот состанок на Советот на ЕУ.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.