Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

janeva fin

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева не правела операција за слабеење, објави порталот Либертас повикувајќи се на лекарски извори.
Јанева поднесе оставка од челната позиција на СЈО истовремено кога почна апсењето на главните актери во акцијата Рекет, Јовановски и Милески.

Јанева, која од моментот на избивање на скандалот се нема појавено во просториите на СЈО од каде вчера официјално потврдија дека им јавила дека од 16-ти овој месец е на боледување, без објаснување за каква болест се работи, повикувајки се дека е тоа сепак приватна работа.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.