Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

preminBog fin

На граничните премини Богородица и Табановце се чека од 15 до 30 минути, додека на другите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Авто мото сојузот на Македонија во информацијата објавена утринава соопштува дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново