Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dozd fin

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Дневната температура ќе се движи во интервал од 12 до 19 степени.

Во Скопје слично време со краткотраен дожд и слаб до умерен претежно јужен ветер. Температурата ќе достигне до 17 степени.

Најмногу дожд до седум часот утринава наврнал во Лазарополе – 54 литри на метар квадратен, а најмалку во Скопје пет литри на метар квадратен.

Најстудено утринава е во Маврово каде се измерени 4 степени, а најтопло во Дојран – 15 степени.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново