Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Timonie fin

Националниот совет за евроинтеграции денеска ќе одржи седница на која тема ќе биде најавениот нов пристап кон проширувањето на Европската унија – идеи и предизвици.

На седницата се очекува пред пратениците и другите членови на Советот да зборува францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.

Членови на Националниот совет за евроинтеграции освен пратеници се и заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, претставници од кабинетот на претседателот на државата и на премиерот, на МАНУ, ЗЕЛС и од Здружението на новинарите.

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново