Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Popova Sapka fin

31.03. 2020
Во текот на вчерашниот ден и синоќа 154 македонски државјани од Автстрија и Швајцарија согласно мерките од КОВИД 19 се сместени во карантин во хотелите Попова Шапка и Славија.

Од Раковдството на скијачкиот центар Попова Шапка велат дека за луѓето кои се сместени во двата хотели им е обезбедено храна медицинска нега и топол престој.

Претходно на Попова Шапка на 27 март во хотелот Арена на Попова Шапка беа сместени 56 лица од Хрватска за да поминат 14 дена карантин.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново