Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

venko fin

26.06.2020

„Ја следиме ситуацијата со болничките капацитети и медицинскиот кадар и на дневна основа, по потреба, правиме прилагодувања и ротации за да одговориме и на овој предизвик“, изјави вчера на прес-конференцијата министерот за здравство Венко Филипче.

Тој повторно напомена дека поддршката на граѓаните е најважна и нивно целосно почитување на мерките и солидарност.

„Ако ова го имаме, многу брзо ќе ја надминеме оваа состојба. Сега кога во целост, постепено, се враќаме кон редовните животни активности, повеќе од било кога е важно сите да дадеме свој придонес во спречување на ширењето на вирусот. Сите сме заедно во оваа битка и секој еден од нас е важен“, напиша Филипче.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново