Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

cetvrtok9

9.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 83
- Куманово 8
- Дебар 2
- Штип 6
- Прилеп 3
- Тетово 26
- Струга 5
- Битола 2
- Охрид 8
- Гостивар 8
- Крива Паланка 1
- Крушево 1
- Кочани 1
- Пробиштип 2
- Македонски Брод 1
- Свети Николе 4
- Кичево 6
- Ресен 1

Починати се 3 лица, двајца пациенти од Скопје и еден од Гостивар.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 70 оздравени лица.

- Скопје 48
- Тетово 18
- Велес 1
- Гостивар 1
- Кочани 1
- Ресен 1

Досега во земјата се направени вкупно 72.690 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7572, бројката на оздравени пациенти е 3624, на починати е 362, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3586.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново