mediumi fin

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) апелира да не се користат малолетници во платено политичко рекламирање во изборната кампања за претстојните Претседателски избори.

han fin

Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан вчера се обрати пред европските пратеници во комисијата за надворешни работи, при што посочи дека Европската Комисија најверојатно ќе препорача преговори за Северна Македонија и Албанија на 29-ти мај, но ги уверуваше и скептиците дека овој процес е постепен и дека преговорите не би започнале веднаш, јави дописничката на МИА од Брисел.

dimitrov fin

Шефот на дипломатијата Никола Димитров денеска и утре ќе учествува на состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО, што ќе се одржи во Вашингтон.

cipras zaev fin

Историски ден што ќе се памети во двете држави. Вака беше оценета посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас на Скопје, која е прва официјална на премиер на Грција на земјава, и која, како што се согласија двајцата премиери, е силен израз на заедничката политичка волја и јасен знак за решавање на отворени прашања како придонес за еден нов Балкан.

pendarovskiisiljanovska fin

Претседателските кандидати денеска ја продолжуваат кампањата во чии рамки ги претставуваат своите програми.

Solunskaglava fin

Екипи на МВР и на другите надлежни институции денеска ја продолжуваат акцијата да стигнат до остатоците од авионот „цесна“, кој вчера попладне се урна кај Солунска Глава при што загинаа четири лица, државјани на Бугарија.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.