Во наредните денови не се очекува значителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно свежо за овој период од годината, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Целиот настан е направен за пари. Шест дена, лани во мај месец престојувавме во таа населба. Никој ниту се пожали, изјави денес обвинетиот Дем Шеху.

Специјалното јавно обвинителство, како што неофицијално се дознава , денеска или утре пред јавноста ќе обзнани нов случај на круиминални постапки на политичари.

Денеска во 10 часот во големата сала на Врховниот суд, треба да продолжи судскиот процес за настаните во Диво Насеље во Куманово од 9 и 10 мај лани.

Денеска не очекува  претежно стабилно време, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има попладне во планинските подрачја. Температурата до 28 степени.

-Пред 10 минути, Љубе Бошковски го напушти затворот Идризово,го зедоа роднините, изјави за НОВА директорот на КПД Идризово Живко Пејковски.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.